Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

Kursy gotowania Kraków - zobacz pełną ofertę.

Własnoręczne przyrządzanie posiłków w domu ma mnóstwo plusów. Największym z nich jest zwłaszcza oszczędność pieniędzy – stołowanie się w domu bywa na ogół znacznie tańsze aniżeli codzienne korzystanie z oferty lokali gastronomicznych. Przyjemność będąca następstwem ugotowania dania własnymi rękami jest także tak samo ważna – zwłaszcza, gdy dzielimy się nim z domownikami czy gośćmi. Nie sposób nie pamiętać też o tym, iż pichcąc osobiście mamy pełną wiedzę, co położymy na stół, co okazuje się szczególnie ważne dla osób przechodzących dietę lub eliminujących ze swojego menu jakieś składniki – np. laktozę, mięso bądź cukier. Wymaga to jednakże konkretnych umiejętności – a nie każdy takowe ma. Na szczęście można je zdobyć w czasie kursów gotowania.

Kurs gotowania – do kogo jest skierowany?

W ofercie podmiotów organizujących warsztaty kulinarne znajdziemy różnorodne kursy – zarówno te adresowane do osób stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej gastronomii, jak i tych bez doświadczenia w gotowaniu. Opcji jest mnóstwo – od kursów organizowanych z myślą o kulinarnych entuzjastach, poprzez kursy dla dzieci, aż po tematyczne szkolenia (np. kuchnia tajska, food pairing). Żeby kurs gotowania dał oczekiwane efekty, niezmiernie ważne jest to, by był przeprowadzony pod okiem zawodowca. Wobec tego przed opłaceniem kursu powinno się zweryfikować, kim jest osoba prowadząca szkolenie – w jakich restauracjach pracowała, które szkoły kończyła, a także czy posiada jakieś kulinarne osiągnięcia.

Kursy gotowania – co na nich przećwiczymy?

To, jaką wiedzę zyskamy podczas kursu gotowania, zależy w zasadzie od jego tematyki. Na warsztatach skierowanych do dzieci podejmowane są najprostsze zagadnienia, zaś intencją kursu nie jest zdobycie konkretnych umiejętności, a podsycenie w nich kulinarnej wyobraźni i pasji. Kursy dla dorosłych pasjonatów gotowania to natomiast okazja do opanowania kluczowych kulinarnych umiejętności, takich jak sztuka podawania potraw, techniki krojenia czy przeróżne metody obróbki termicznej mięsa.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]