warsztaty kulinarne dla dzieci kraków

Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Dzieci lubią uczestniczyć w gotowaniu – wybierać i podawać składniki bądź przystrajać ciasta. Pragniesz wykorzystać zapał kulinarny swojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci rozwijają swoją kreatywność i uczą się niezależności i co jest ogromnie ważne – zyskują praktyczne umiejętności. A zarazem świetnie się bawią. Wybieranie oraz mieszanie składników, łączenie ciekawych smaków i ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów – całość sprawia, że maluchy z zapałem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach uczestniczą też rodzice, toteż jest to wspaniała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później posmakować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z zawodowym szefem kuchni

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu dzieci szykują deser i danie główne. Mali adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, czy też przyrządzić pyszny makaron na słodko bądź słono. W czasie warsztatów dzieci przygotowują również smaczną deser – mus z mascarpone i polewą. Lekcja poprzez zabawę to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań przynosi dzieciom mnóstwo satysfakcji. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z pasją oddawał się przystrajaniu deseru czy pieczeniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i odpowiednie podejście do maluchów.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]