Psycholog w UK – kiedy może pomóc?

Na psychoterapia-uk.pl możesz uzyskać poradę polskiego psychologa Birmingham.

Po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarciu obcych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy chętnie zdecydowali się na emigrację na Wyspy. Aktualnie z uwagi na Brexit fala emigracji praktycznie zanikła, lecz ciągle nie brakuje ludzi skłonnych do zatrudnienia się lub rozpoczęcia studiów właśnie w Wielkiej Brytanii. Niestety mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii może generować ogrom kłopotów, z którymi trudno jest sobie poradzić bez pomocy specjalisty niezwykle.

Polski psycholog w UK – w jakiego rodzaju sytuacjach jest potrzebny?

Pobyt w Wielkiej Brytanii i związane z tym odseparowanie od bliskich, jak również praca na terenie obcego państwa, generują mnóstwo komplikacji, którym bardzo ciężko jest sprostać. Separacja z bliskimi często powoduje ogromną sytuację stresową. Ponadto nieraz pojawiają się też trudności z nawiązaniem przyjaźni ze współpracownikami lub w ogóle z dostaniem etatu. Bariera językowa, która do tej pory jest na porządku dziennym, sprawia, iż błyskawicznie ma miejsce odizolowanie się od znajomych z pracy. A stąd już tylko niewielki krok do poważnych zaburzeń nastroju lub zwiększenia liczby odruchów agresywnych. Nad zachowaniem tego rodzaju naprawdę ciężko jest zapanować samodzielnie. Z tego powodu nie trzeba obawiać się korzystania ze wsparcia specjalisty. Rozmowa z psychologiem okazuje się być najlepszym wyjściem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda taka rozmowa?

Rozmowy z psychologiem mają miejsce w komfortowej atmosferze i dyskretnej. Nie należy bać się, że historie opowiedziane podczas rozmowy zostaną powierzone kolejnej osobie. Na psychologu ciąży bowiem obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, a zwolnić z niej może tylko sąd. Przed psychologiem nie powinno się skrywać swoich problemów i słabości – jego zadaniem jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Specjalista ten uczy, jak radzić sobie ze stresem, jak również pomaga identyfikować sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to bardzo dobry wybór. Wizyta prowadzona jest po polsku, co sprawia, że przebiega sprawniej i swobodnie. Osoba przychodząca z problemem nie powinna się wszak martwić się tym, czy będzie zrozumiana oraz czy sama dobrze pojmie to, co mówi do niej psycholog.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339