Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Polacy powoli przekonują się, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: dym tytoniowy, pyłki kwiatów, kurz, spaliny pojazdów czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – plusy

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i szybko eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i łatwe w obsłudze.