Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Więcej w temacie korekty wzroku Kraków na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować dokuczliwe i częstokroć groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korekty wzroku?

Korekta wzroku – metoda bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korekta wzroku sprowadzała się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, presbiopii, jak również szeregu innych schorzeń. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowana załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią metodę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej dysponują najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, dlatego są w stanie zidentyfikować nawet rzadkie choroby oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący procedurą użyteczną w diagnozowaniu jaskry, stanów zapalnych i innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi kwestiami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków czy ciał obcych z oka.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]