Maść nawilżająca do nosa – dlaczego warto ją stosować

Jesień to czas, kiedy śluzówka nosa przesusza się, a skóra podrażnia się i zaczerwienia. Problemy z błoną śluzową, zwłaszcza u maluchów może powodować wiele czynników. Chcesz złagodzić niemiłe dolegliwości i pozbyć się zaczerwienienia nosa u dziecka? Dowiedz się, dlaczego powinnaś wyposażyć domową apteczkę w maść nawilżającą do nosa Katarek!

Maść nawilżająca do nosa – wypróbuj sprawdzone rozwiązanie

Śluzówka nosa wysusza i podrażnia się wskutek wielu czynników. Ważną rolę pełni tutaj w szczególności wysoka temperatura panująca w mieszkaniu i jednocześnie niski stopień wilgotności powietrza. W chłodne miesiące nos jest szczególnie narażony na nieprzyjemne podrażnienia, a pracujące ogrzewanie wręcz potęguje problem. Skutkiem tego jest więc pieczenie, uczucie dyskomfortu i ból przy wycieraniu nosa. Maść nawilżająca do nosa pielęgnuje nie tylko śluzówkę, ale również jej okolice, sprawiając, że skóra już nie piecze i odzyskuje naturalną barwę.

Dlaczego wskazane jest stosowanie maść nawilżającą do nosa?

Maść nawilżająca do nosa Katarek jest wzbogacona o prebiotyk Biolin P, który działa ochronnie na śluzówkę poprzez rekonstrukcję flory bakteryjnej. Może być aplikowana w przeróżnych przypadkach – przy podrażnieniach wywołanych suchym powietrzem (klimatyzacja, centralne ogrzewanie), szkodliwym działaniem smogu, a nawet zbyt częstym używaniem kropli do nosa. Zanieczyszczone powietrze może podrażniać delikatne błony śluzowe, jednak aktywne składniki maści prędko zapewniają ulgę w dolegliwościach i przywracają równowagę. Maść nawilżająca do nosa Katarek została stworzona w szczególności z myślą o małych pacjentach – może być stosowana u maluchów już od 1 roku życia.