Leczenie witaminą C – co warto wiedzieć?

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie popularne. Rosnące zainteresowanie tą procedurą bierze się głównie stąd, iż witamina C jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy syntezować jej samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu lub poprzez specjalnie dobrane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć ogromne znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – wykorzystania

Dużo osób jest przekonana, iż dożylne witamina C może pomóc w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak zapalenie, stawów choroby autoimmunologiczne czy borelioza. Sporo jest także głosów mówiących, iż ta procedura może przynieść bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, jak również likwidować zmiany skórne i przyspieszać zabliźnianie się.

Wlewy witaminowe – o czym warto pamiętać?

Wlewy witaminowe, tak jak każdy inny sposób leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Z tej przyczyny nie należy przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, że wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów onkologicznych, cukrzyków i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że podczas zabiegu obecny będzie doktor.