Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Tu kupisz lasery wysokoenergetyczne.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny może być używany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nieraz jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: achillodynia, skręcenia stawów czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu zapalenia stawów, rwy kulszowej, ostrogi piętowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]