Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wytwarzają jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą niemiłe zapachy oraz pomyślnie oddziałują na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi na skutek emitowania ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego lub oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak kopiarki, telewizory czy komputery, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym z papierosów, niebezpieczne wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie permanentnego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, instytucjach publicznych, szpitalach czy placówkach oświaty, a więc wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.