Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Dowiedz się, gdzie kupić aparat do masażu uciskowego.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – stymulacja przepływu limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór mankiet uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do presoterapii do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, dlatego bez problemu można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi zaburzenia rytmu serca bądź nowotwór, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]