Bezpieczne wybielanie zębów

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe efekty?

Mycie zębów po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (soda oczyszczona, żele, paski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące efekty już po kilku zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Następnie za pomocą specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Pacjentom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.