badania operatorów Kęty, badania operatorów Bielsko

Badania psychologiczne operatorów

Są potrzebne jeśli chcemy sprawdzić, czy konkretna osoba może podjąć pracę jako kierowca wózka tudzież innego pojazdu. Choć wielu badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno sprawić nam znaczących trudności. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co należy się przygotować?

Badania operatorów – kwestionariusz

W pierwszej części badania potencjalny operator wypełnia opracowany przez specjalistę formularz. Musi w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, niekiedy problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza przyszłego kierowcy, specjalista będzie potrafił stwierdzić, jak sprawnie radzi sobie z nerwami oraz przetestować jego inteligencję i umiejętności społeczne. Zawartość ankiety jest zależna od tego, jaki zawód wybrał kandydat. Pierwsza część badania operatorów zwykle powoduje ogromny stres, ale jej przejście rzadko okazuje się trudne.

Psychologiczne badania operatorów

Drugi etap badania operatorów wymaga użycia specjalnie skonstruowanych urządzeń. Kolejne zadania sprawdzają takie cechy jak prędkość reagowania oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że niekiedy ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli ubiegający się o uprawnienia w rozmowie przyzna się do złego samopoczucia lub badanie udowodni, iż przed odwiedzeniem poradni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może być wtedy przełożone albo – gdy przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]