Zaufaj witaminom – dożylne wlewy witaminy C

Kwas askorbinowy to mikroelement o ogromnym spektrum działania, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Stosowany jest szczególnie w okresach zwiększonej zapadalności na grypę. Od połowy XX wieku znajduje jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo poważnych chorobach. Sprawdźmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Dożylne wlewy witaminy C – duże porcje substancji

Witamina C jest mikroelementem warunkującym poprawne funkcjonowanie organizmu człowieka. Musimy przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z jedzenia), ponieważ inaczej nie jesteśmy w stanie jej wygenerować. Współczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie poważniejszych chorób – chorób pokleszczowych, miażdżycy, a także mnóstwa innych. Naukowcy badają szczególnie działanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że włączenie alternatywnej terapii może przynieść znacznie lepsze skutki leczenia. Wprowadzenie dużych porcji witaminy C do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Dawki sięgają nawet 10 gramów, jest to więc niezwykle mocne stężenie, które może pomóc pokonać szereg poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia

Sposób podawania witaminy C, czyli kroplówka, zmniejsza możliwość pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. tabletek). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc wyniki mogą być znakomite. Żeby ujrzeć trwałe skutki, leczenie musi trwać około miesiąca, a dawki muszą być systematycznie ustalane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu leczenia.