Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Na sklep.abcszalunki.pl poznasz bezkonkurencyjną ofertę wynajmu szalunków Kraków

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, najczęściej wykonane z metalu, sklejki laminowanej czy też desek, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania odpowiedniego kształtu, jak również podpierania konstrukcji betonowych lub żelbetonowych. Przydają się one również do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, schodów i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych oraz ściennych

Deskowania, to również określenie szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów można wymienić ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest niezwykle popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miastach, posiadają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]