W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Przemysłowy druk 3D - poznaj korzystną ofertę.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego przy pomocy technologii FDM, DMLS, SLA, SLS, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, bardzo cienkich ścianek, wyrazistych konturów oraz detali.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, jak również możliwość korzystania z filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]