Użyteczność, dostępność, poprawność kodu – to sprawdzi audyt SEO

Chcesz poznać więcej informacji o audycie strony internetowej? Zajrzyj na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/.

Pojęcie audytu – jak definiuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to ewaluacja spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem rozmaitych czynników, np. finansowych i organizacyjnych, a także analiza możliwości przyszłego rozwoju. Czym, biorąc zacytowaną definicję pod uwagę, jest więc audyt SEO? Jest to dokładna analiza strony internetowej, sprawdzająca przeróżne jej elementy, jak strukturę nagłówków, kod strony, prędkość wczytywania się strony, tytuły i opisy meta i wiele mniej i bardziej znaczących aspektów. Oprócz samego wskazania błędów i uchybień, w dobrym audycie SEO powinny być zamieszczone też sugestie co do rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO bada stronę internetową pod względem dostępności, treści na stronie, zgodności ze normami W3C, a także poprawności kodu. Poza tym sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby znalazła ona wszelkie nieprawidłowości na stronie i – co najważniejsze – zaleciła działania, które pomogą je naprawić.

Bezpłatny audyt SEO nie odkryje wszystkich nieprawidłowości na stronie

Online jest sporo narzędzi oraz stron, z wykorzystaniem których prędko i bez opłat wykonuje się audyt SEO strony www. Pozytywy takiego rozwiązania? Cena i szybkość. Minusy? Całe mnóstwo. Darmowe narzędzia czy też dema z ograniczaną funkcjonalnością, nie są doskonałe. Jeżeli już odnotują pewne nieprawidłowości na stronie, to zwykle nie wszystkie. Sporo błędów (przykładowo w kodzie) wychwycić można jedynie podczas analizy przeprowadzonej przez człowieka, a nie algorytm.

Na płatny audyt SEO przeprowadzany przez agencję czeka się w większości wypadków od kilku dni do blisko 30 dni. Okres na przekazanie dokumentu powinien zostać określony w umowie zawartej z firmą, która zadeklarowała, że go sporządzi. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich istotnych problemów występujących na stronie. Jeżeli strona została postawiona na platformie pokroju Magento czy Shoper bądź na gotowym szablonie, to elementów do poprawy może być dużo. Jeśli witryna powoli się ładuje, a na ważne dla klienta frazy wyświetla się daleko poza pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to również są to oznaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie świetnym pomysłem.

Audyt SEO – co pokaże, jeżeli będzie przeprowadzony dokładnie

Należycie wykonany audyt SEO może obnażyć mnóstwo błędów witryny, między innymi:

 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji desktopowej i mobilnej,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. zbyt wolne wczytywanie się różnych obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępnością witryny dla botów wyszukiwarek,
 • powody niskiej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • brak lub źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • niska jakość zawartości strony,
 • jakość kodu witryny,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak czy też niewłaściwa integracja z narzędziami Google (np. Google Search Console)

.

Kontakt z nami:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]