Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Sprawdź, jak zamówić uszczelnianie okien Warszawa.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale również izolują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]