Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty stomatologiczne to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się też w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, że implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest także fakt, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębowych?

Wachlarz materiałów, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.