Tradycje weselne – auto do ślubu

Z pewnością niezwykle istotnym zdarzeniem na ścieżce życia każdego człowieka jest ślub. Wszystko musi być w tym dniu perfekcyjnie przygotowane – nic nie może sprawić zawodu. Dzień ożenku jest zawsze dopracowany w najmniejszym detalu. Ważny akcent jego oprawy stanowi samochód, którym narzeczeni udadzą się do ślubu – jest ono odpowiednikiem statusu VIP.

Auto do ślubu – tradycyjnie na ceremonię

Współcześnie przyjętym zwyczajem jest, by oblubieńcy pokonali drogę na uroczystość autem. Wcześniej zapewniał to powóz zaprzężony w dwa przystrojone konie. Ale wraz z pojawieniem się techniki wierzchowce ustąpiły miejsca koniom mechanicznym. Samochód do ślubu jest elementem, który ma zostać zapamiętany przez zaproszonych uczestników uroczystości. Jednak oprócz oczekiwanej, iście królewskiej oprawy, auto jest po prostu szybką metodą dotarcia na ślub. Tym bardziej w tych czasach, kiedy to nie poruszamy się już w ramach małego terenu zamieszkania, ale nierzadko przemierzamy przed ceremonią kilka lub kilkanaście kilometrów – wszakże obecnie droga z kościoła do restauracji przebiega zwykle przez fotograficzne studio.

Jaki model samochodu do ślubu wybrać? Może Mercedes?

Na wybór wymarzonego środka transportu mają wpływ obecny trend, a także indywidualne upodobania. Zazwyczaj większość wstępujących w związek małżeński wybiera samochody z aktualnej oferty najlepszych marek, np. Mercedesa. W palecie usług transportowych dedykowanych młodej parze zauważymy zarówno auta z aktualnej oferty salonów samochodowych, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej decydują się nowoczesne limuzyny w dyskretnej, eleganckiej czarnym kolorze. Całość powinna stanowić idealną harmonię, więc wytworne wnętrza ze skóry są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu zapewniają nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest także gwarancją powodzenia naszej ceremonii. Dlatego potrzebny jest profesjonalista, który bez opóźnień dowiezie nas pod kościół, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skradnie naszego show.