catering świąteczny katowice

Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Boże Narodzenie to czas, który spędza się przede wszystkim z najbliższymi, jednak spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Często pracownicy firmy przygotowują je na własną rękę, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, jednak w sporych zakładach pracy ten model działania się nie sprawdza. Aby więc ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych w niewielkim gronie, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Jakie rodzime potrawy można zamówić w cateringu świątecznym?

Niewątpliwie na wigilijnym stole musi być podanych jak najwięcej typowych świątecznych potraw. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z karpia bądź pstrąga, jak również staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo także zupa grzybowa. Nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które najczęściej serwowane są wraz z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, np. bez sałatki warzywnej czy śledzia z borowikami. Trzeba również zadbać o pyszny frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy lekki sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Planowanie wigilijnego spotkania w firmie powinno się zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić datę spotkania i porównać go z planem urlopów zespołu. Pozwala to precyzyjniej określić prognozowaną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym pomoże zamówić odpowiednią ilość porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z pracownikami o menu i wespół zdecydować się na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Istotne jest też to, żeby ustalić czy któryś z zatrudnionych cierpi na alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla takich pracowników należy zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie zalecamy zabierać się do w ostatniej chwili.

Kontakt z nami:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]