Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także mają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, gorących dań i palenia papierosów. Istotne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają dyskomfort i opuchliznę.

Implantologia – komu zlecić?

Implantologia wywiera duży wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem i korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne wskazówki.