O co zapytać architekta?

Szukasz fachowej porady architekta Kraków? Zajrzyj tu

Budowa domu to na pewno najistotniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Warto zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas działania, wywrze z pewnością projekt domu. Mamy szansę wprawdzie kupić stworzony już dokument, jednak chcąc mieć pewność, że budynek okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, należy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, iż większość z was nie wie, czym naprawdę się zajmuje, warto napisać o tym kilka słów.

Rozmowa z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt spełni nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Należy również zapoznać się z głównymi przepisami na temat budownictwa – przez to szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, gdyż w przypadku problemów możemy liczyć na jego poradę.

Jakie projekty stworzy architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ten dokument zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte technologie, na których oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Zawartość obu projektów regulują specjalne przepisy.

Kontakt z nami:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]