Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Zajrzyj na wpmagus.pl, aby dowiedzieć się, jak poradzić sobie z zainfekowanym WordPressem

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, że ilość sklepów oraz witryn tworzonych z jego użyciem szacuje się już na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony postawione na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Grafiki na stronieinternetowej zostały podmienione nie przez Ciebie? Strona rozsyła wiadomości-śmieci? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest zablokowane? To raptem kilka z potencjalnych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach potrzebne jest błyskawiczna reakcja w celu zlikwidowania źródła infekcji i przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa na ogół przekracza kwalifikacje osób, które codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich powinno się zlecić ekspertom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony internetowej?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki htaccess i wp-config. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długookresowa infekcja spowodowała dodanie strony do spisu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Naprawa wszelkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie nastąpi w późniejszym okresie, stąd istotne jest regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]