Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają w toku wszelkiego rodzaju remontów, gruntownych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.