Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie schorzenia uzębienia możemy zlikwidować zwykłymi metodami. Kiedy okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w razie potrzeby wykonania implantów lub koron, uszkodzonych kości, dużych uszkodzeń uzębienia i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju nowotwory bądź owrzodzenia. Które metody bywają zatem wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów lub narośli – a także regeneracją chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Warto więc napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma również atmosfera w gabinecie i stosunek dentysty do chorych – dużo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie przyjaciół.