Jak rozwijać swoje kompetencje? O pracy z coachem

Zgłoś się po pomoc do coacha kariery na janklusak.pl

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach jest nadzwyczaj konkurencyjny i wymusza notoryczne dostosowywanie się do jego teraźniejszych potrzeb. W następstwie tego tak ważny jest nie tylko rozwój zawodowy pojedynczego pracownika, ale także sprawna organizacja pracy dużych zespołów pracowników w firmach. W takich działaniach warto wspomóc się doświadczeniem wykwalifikowanego coacha.

Coach biznesu – pomoc dla menedżerów oraz właścicieli przedsiębiorstw

Doświadczony coach kariery służy pomocą w poszerzeniu zakresu kompetencji jednostki, przygotowuje ją na przyszłe wyzwania zawodowe oraz potencjalne zmiany. Dzięki temu może ona dużo szybciej rozwijać swoje kwalifikacje, co owocuje lepszymi rezultatami w pracy, ale także kreuje ciekawsze perspektywy kariery. Coach koncentruje się na zamiarach i ambicjach klienta, stąd sesje z nim zawsze są spersonalizowane, zorientowane na zrealizowanie uzgodnionych założeń. Kto chętnie korzysta z sesji coachingowych? To głównie menedżerowie czy właściciele przedsiębiorstw, którzy pragną rozwijać własne kompetencje w sektorze kierowania i planowania pracy.

Praca z doradcą zawodowym – wstępne spotkanie i poznanie celów klienta

Podstawą przynoszącej pożądane rezultaty współpracy z doradcą zawodowym, jest staranne poznanie klienta. Dlatego inicjujące spotkanie z coachem upływa na dokładnym ustaleniu ambicji i oczekiwań klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, doświadczenia, najważniejszych sukcesów i niepowodzeń zawodowych. Pozwala to określić, czy najodpowiedniejszą metoda rozwoju będzie doradztwo czy może coaching, a także wstępnie uzgodnić częstotliwość i ilość sesji koniecznych do osiągnięcia zakładanych rezultatów. Pierwsze spotkanie nie musi przebiegać z doradcą zawodowym oko w oko – można połączyć się przez telefon lub komunikator. Po przeprowadzeniu uzgodnionej serii sesji coach opracowuje podsumowanie. Wskazuje w nim, czy osiągnięte zostały poszczególne zamiary, jak również czy ewentualnie potrzebna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]