Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Najlepszą metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębowe. Zdają egzamin zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i całkowitego bezzębia. Ich największymi zaletami są naturalny wygląd oraz stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja – implant zębowy wraz z ceramiczną koronąwygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej dotkliwe dla pacjenta niż zakładanie mostu lub pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ów zabieg i jak należy się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich założenie?

proces wszczepienia implantów zębów zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Równie istotne jest też odpowiednie nastawienie i zapanowanie nad strachem. W następnej kolejności stomatolog nacina dziąsła. Umożliwia to dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i precyzją. Precyzja konieczna jest też przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a obawa przed bólem

Proces zakładania implantu zębowego rodzi u wielu osób obawy związane z potencjalnym silnym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu oraz kilka dni po nim. Szczęśliwie lęk ten jest całkowicie bezpodstawny. Nowoczesna implantologia korzysta z niezwykle wydajnych środków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które zupełnie usunie możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.