Dla kogo przeznaczony jest parking długoterminowy przy lotnisku?

Podróż samolotem wylatującym z dalekiego lotniska potrafi być przyczyną sporych trudności. Najistotniejszym jest niewątpliwie sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy ciekawych kursów kolejowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dojechać na miejsce własnym samochodem. Wiąże się to niestety z potrzebą zostawienia pojazdu w odpowiednim miejscu – takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu ani wandali. W podobnych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie wynajęcie stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym zatem polega taka usługa? Czego stawiając na nią powinniśmy oczekiwać?

Zasady rezerwacji parkingu długoterminowego

Zasady dla klientów tej usługi są naprawdę łatwe – stanowisko na parkingu możemy zwykle zamówić online. W oknie w serwisie firmy należy tylko wybrać odpowiedni termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, a w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam również transfer na lotnisko. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się z dużymi kosztami – doba postoju to bowiem koszt kilkunastu złotych, jednak należy zauważyć, iż kwoty są tym niższe, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Plusy parkingu długoterminowego

Najistotniejszym z atutów zaparkowania auta na parkingu długoterminowym jest to, że są to obiekty monitorowane – nie powinniśmy więc przejmować się bezpieczeństwem naszego pojazdu, który zresztą w tym czasie jest dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj oferują również mnóstwo usług dodatkowych, które z pewnością usprawnią zaplanowanie wyjazdu – na przykład wspomniany przed chwilą transfer czy też możliwość dopompowania kół oraz załadowania akumulatora po długim postoju. Przed wylotem najczęściej mamy też sposobność zmierzenia walizki i tym samym ustrzeżenia się większych opłat.