Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Zleć wywóz mebli Kraków

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych przyczyn. Na ogół przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze bądź do piwnicy, żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Problem jednakże w tym, iż po jakimś czasie także w tych pomieszczeniach stają się tak ciasne, że codzienne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczony dom. Powinniśmy więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z piwnicy, strychu oraz mieszkania.

Zleć odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak popsute meble, sprzęt AGD i RTV, fragmenty stolarki okiennej czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zadba on także o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko oferują też fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spalone lub porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się na ogół do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do wyrobu kolejnych szaf, krzeseł albo półek.

Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]