Ciężarowe czy osobowe – leasing samochodu

Leasing samochodu jest instrumentem powszechnie praktykowanym przez współczesne korporacje i spółki. Dzięki temu mamy możliwość zapewnić pracownikom zarówno pojazdy osobowe, ale i ciężarowe. Zweryfikujmy zatem na czym polega leasing samochodów i dlaczego jest tak rozpowszechniony.

Czym jest leasing samochodu

Leasing to najpopularniejsza forma użyczenia pojazdów do celów firmowych, a jego podstawowe zasady omawia polskie prawo. Istnieją 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie np. sposobem księgowania wydatków. Tego typu forma dzierżawy pojazdów służbowych jest zdecydowanie tańsza niż kupno, umożliwia optymalizację podatkową, a flota pojazdów nie zalicza się do środków firmowych. Ten mechanizm powoduje, że możemy zagwarantować załodze auta potrzebne do przewozu towarów, aktywnego poszukiwania nabywców oraz bezpiecznego transportu.

Leasing samochodu – fachowe doradztwo

Koniec z samodzielnym sfinansowaniem floty oraz zaciąganiem wieloletnich zobowiązań – leasing samochodów jest remedium na nasze kłopoty. To narzędzie doskonałe dla niewielkich działalności, które nie dysponują ogromnymi środkami finansowymi. Formalności są proste, a podmiot finansujący nie weryfikuje naszych zysków i strat. Pamiętajmy jednak, że szukając usług leasingowych, najlepiej zdać się na fachową pomoc instytucji zajmujących się pośrednictwem.