Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi detektywów są coraz popularniejsze. Postanawiamy o ich wynajęciu nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi bywają przydatne też dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy zatrudniony będący na L-4 faktycznie nie jest w stanie pracować lub czy informacje przedłożone przez niego w CV nie zostały zakłamane. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności winien mieć detektyw i w rozstrzygnięciu jakich spraw może nam pomóc.

Detektyw – konieczna jest licencja

Nie wszyscy mogą pracować jako prywatny detektyw. Żeby legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać stosowną licencję, która wydawana jest po zaliczeniu państwowego egzaminu. Wspomnijmy jeszcze, że osoby podchodzące do egzaminu muszą też spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa dowolnego z krajów wchodzących w skład UE, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji oraz co najmniej średniego wykształcenia. Warunkiem jest także niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, kandydaci na prywatnych detektywów muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach zwrócić się o pomoc detektywa?

Gros zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego rodzaju spraw rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi kiedy mamy podejrzenie, iż nasz partner nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka należycie się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam także określić rzeczywistą wysokość dochodów byłego małżonka, co bywa bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.