Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Skieruj się na brabis.pl, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich szefowie często nie potrafią rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Zalety korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem kar. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie jego cenami – nadzwyczaj niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy zdobyli odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]