Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne dla budynków użyteczności publicznej

Stal nierdzewna jest jednym z najpowszechniejszych stopów, na co wpływ głównie mają jej właściwości. Odpowiedni dobór składników stopu powoduje, iż wykonane z niej akcesoria są odporne na rdzę, dlatego można ich wykorzystywać przy złych warunkach atmosferycznych, jak również tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W połączeniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej znakomity budulec do wytwarzania detali wyposażenia wnętrz i różnego rodzaju poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały znaczną popularność – można zauważyć je zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach publicznych. Właściwości tego materiału okazują się w szczególności ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie rdzewieją one nawet w bardzo mokrym środowisku, zatem wystarczy im doraźna konserwacja i na lata zachowują swój atrakcyjny wygląd. To właśnie dzięki niemu rewelacyjnie łączą się z nowoczesnym designem. Wyśmienicie prezentują się w towarzystwie przeszkleń, drewnianych fasad oraz dekoracyjnego betonu.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do basenów oraz saun

Stal nierdzewna to idealny materiał do tworzenia poręczy do wnętrz domów – zwłaszcza tych zaaranżowanych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Ci, którzy zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej docenią też ich błyskawiczne mycie bez konieczności zastosowania profesjonalnych środków oraz łatwość ich konserwacji. Odporność na rdzę sprawia prócz tego, iż z tego materiału można wytwarzać gustowne i mocne drabinki do basenów bądź poręcze do saun oraz łazienek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.