aktualizowanie wordpressa, wp security

Aktualizacja CMS i wtyczek – o usłudze opieki technicznej WordPress

WordPress, który został opracowany głównie jako oprogramowanie blogowe, w mgnieniu oka stał się jednym z powszechnie stosowanych systemów zarządzania treścią. Ponieważ bez problemu można opanować zasady posługiwania się nim, a zarazem jest dość szybki, wykorzystuje się go aktualnie do projektowania wielopłaszczyznowych stron firmowych i sklepów internetowych. Jednakże ten system zarządzania treścią bywa powodem przykrych sytuacji, dlatego ważną i konieczną usługą staje się opieka techniczna nad stroną na WordPressie.

Opieka nad stroną WordPress – nie zaniedbuj cyklicznego wdrażania najnowszych wersji CMS

Posiadanie strony www na obowiązującej wersji systemu zarządzania treścią jest niewątpliwie podstawowym warunkiem jej bezpieczeństwa. Raz za razem jednak podmioty po utworzeniu strony lekceważą cykliczną instalację nowych edycji CMS-a bądź aktualizacji stosowanych wtyczek, przez co narażają stronę na cyberataki lub zawirusowanie. Prócz tego, mimo iż WordPress jest niezwykle prostym CMS-em, jego aktualizacja może wiązać się z incydentalnymi trudnościami z należytym działaniem sklepu lub strony. W związku z tym wymagane jest, by czynność tę realizowała zawsze osoba obeznana z WordPressem, a jeśli nie mamy w firmie wydziału technicznego, trzeba zlecić opiekę techniczną nad stroną internetową ekspertowi.

Do kogo kierowana jest usługa opieki technicznej nad stroną internetową?

Usługa opieki nad stroną internetową to oferta kierowana głównie do odbiorców biznesowych, tak niewielkich jak i dużych firm, którzy troszczą się o skuteczne oraz nieprzerwane działanie ich strony firmowej, a także zabezpieczenie jej zasobów i baz danych. Oferta ta przydatna jest również blogerom oraz freelancerom prowadzącym własne strony www. W elementarnym pakiecie oferty zawarta likwidowanie skutków infekcji, pomoc w przygotowaniu kopii zapasowych oraz przeprowadzenie aktualizacji CMS-a. W ofercie wyższych pakietów dostępne są również przeróżnego typu monitoringi (przykładowo logowań użytkowników, zmian treści i zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]