Złoto inwestycyjne i jego definicja

Pod tym linkiem odnajdziesz pełną ofertę sprzedaży złota.

Coraz częściej myślimy o emeryturze i o zabezpieczeniu się na tzw. “czarną godzinę”. Stąd zazwyczaj zabiegamy o to, aby od czasu do czasu odkładać wolne środki finansowe na lokacie czy też po prostu na koncie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże to rozwiązanie jest mało opłacalne – małe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja sprawiają, że oszczędności nie przynoszą zysku, a w zasadzie to z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza spada. Nic więc zaskakującego fakcie, że rośnie popyt na alternatywne formy inwestycji, w tym także kupno złota lokacyjnego.

Złoto inwestycyjne – płytki i monety bulionowe

Inwestowanie w metale szlachetne polega na kupieniu ich w momencie, kiedy ich wartość rynkowa jest niewysoka i ich odsprzedaży, jeżeli ta cena podniesie się. Ale należy zaznaczyć, iż nie każdy produkt ze złota jest uznawany za złoto inwestycyjne, w związku z tym np. zbieranie biżuterii ciężko nazwać inwestycją w złoto. Polskie prawodawstwo, a przede wszystkim ustawa o podatku od towarów i usług, wyraźnie definiuje co może być złotem inwestycyjnym. Zgodnie z aktualnych przepisów jest to głównie kruszec próby co najmniej 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Z kolei monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym wymaganiom, żeby zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co kluczowe – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monet inwestycyjnych nie uznaje się jako okazy kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Prawo określa jeszcze jeden typ złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto lokacyjne – czy można nabyć je przez internet?

W asortymencie krajowych dystrybutorów złota lokacyjnego bez trudu znaleźć można najpopularniejsze monety bulionowe z między innymi Kanady oraz Chin, jak i sztabki złota. Zakupy można dokonywać też online i nie jest to oferta tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą online szeroką ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Dostępne jest dodatkowo złoto w tzw. „combibarach” pozwalających na odseparowanie z nich, a potem zbycie indywidualnych sztabek złota.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]