Srebro w sztabkach – podstawowe informacje

Dowiedz się, gdzie kupić sztabki srebra, wejdź na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od lat wiadomo, że inwestycja w metale szlachetne jest świetną metodą na lokowanie środków finansowych, która z biegiem lat przynosi wymierny zysk. Najpopularniejszym w tej chwili metalem inwestycyjnym jest niewątpliwie złoto, jednak w ostatnim czasie srebro znów cieszy się popularnością wśród coraz większej grupy inwestorów, zarówno tych z niewielkim, jak i sporym portfelem, i przestało być postrzegane wyłącznie jako metal przemysłowy.

Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w rozlicznych sektorach przemysłu

Srebro występuje w złożach 17 razy częściej niż złoto, wypada jednakże zaakcentować, że jego cena w porównaniu do ceny złota nie odpowiada tej zależności i zawsze jest zdecydowanie niższa. Nabycie srebra jest jednakże doskonałym pomysłem dla inwestorów, którzy potrzebują urozmaicić swój portfel, a którzy nie mają kapitału pozwalających na zakup dużych ilości złota. Powinno się jednak pamiętać, że z uwagi na swoje właściwości, srebro jest szeroko stosowane w rozlicznych sektorach przemysłu co sprawia, iż jego cena jest bardziej narażona na zmiany zachodzące na rynku. Łatwo to zresztą zobaczyć przeglądając wykres jego wartości z minionych 20-30 lat. Z tego też powodu inwestycja pieniędzy w srebro wiąże się z większym ryzykiem strat, tym samym rekomendowana jest inwestorom rozeznanym w bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku metali inwestycyjnych. Niemniej jednak przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro stale będzie się utrzymywało, a wraz z prężnym rozkwitem elektroniki, medycyny oraz fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień używane, jak również nieprzemijającej popularności biżuterii srebrnej, prawdopodobnie jego wartość będzie systematycznie się podnosić.

Jakiej wagi srebro w sztabkach znajdziemy u dystrybutorów?

Na wzór złota, srebro w sztabkach sprzedawane jest w rozmaitych wagach, co ułatwia zbudowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego sprzedaż zależnie od potrzeb małych lub dużych jego ilości. Te najmniejsze, a zatem także w zasięgu finansowym przeciętnego Polaka, to sztabki o wadze jednej uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Oczywiście, jeżeli zamówimy sztabkę o wyższym ciężarze, to zapłacimy za srebro taniej, wypada aczkolwiek mieć na uwadze, iż nie da się podzielić sztabki i w przypadku chęci jej sprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Dlatego jeśli sztabki srebra mają służyć też jako zabezpieczenie finansowe na gorsze dni, należałoby rozważyć nabycie sztabek w kilku wagach, aby mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile naprawdę potrzeba. Można także zainwestować w względnie droższe srebrne combibary, czyli złączone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się bez trudu rozłączyć. Słabym punktem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest to, że – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż i kupno obciążone są 23% stawką VAT.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]