Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy pożyczyć tak już nieduże kwoty – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także być sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem najczęściej jego największa suma to nawet 100 tysięcy złotych, ale klienci o największych zarobkach – między innymi lekarze – są w stanie uzyskać aż pięćset tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do aż szesnastu procent. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak możemy wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu chętnych. Wniosek, który składamy jest szybko rozpatrywany, przez co fundusze trafiają do nas najwyżej po paru dniach, zaś dzięki niewielkim restrykcjom, mogą uzyskać go również klienci z niskimi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, bo tak jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na każdy cel – zarówno na zakup sprzętu RTV, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, iż łatwo wówczas o pomyłki, a ich efektem są zwykle duże finansowe kłopoty. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując zarówno odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się zatem usługi doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych problemów.