Szukasz srebrnych monet? Sprawdź https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.
Monety bulionowe, zwane także monetami lokacyjnymi, są dodatkową opcją dla osób pragnących lokować swoje pieniądze w metale szlachetne. Nie ulega wątpliwości, iż najpopularniejszym kruszcem również w tym rodzaju inwestycji jest złoto, jednakże w ostatniej dekadzie coraz więcej krajów zaczęło wypuszczać monety bulionowe ze srebra, które błyskawicznie zdobyły wiernych zwolenników, w szczególności pośród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.
Srebrne monety bulionowe – wartość silnie związana z ceną rynkową srebra
Nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, iż monety bulionowe ze srebra są w zasadzie nowością na rynku inwestycyjnym. Wybijane są w mennicach kilku państw, na dodatek dopiero od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się najpierw w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Mimo, że kupowane przez inwestorów od prawie pięćdziesięciu lat, ich oferta nie jest wciąż tak duża jak analogicznych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednak dobrym wyborem dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje środki finansowe, a których nie stać na lokatę środków w złoto czy też platynę lub które obawiają inwestycji w odpowiednio droższe monety kolekcjonerskie ze srebra. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w okresie zaraz po ich emisji zawsze zauważalnie przekracza koszt kruszcu, z którego zostały wytworzone. Wpływa na to w głównej mierze pełny wydatek poniesiony przez producenta na wybicia numizmatu (m.in. opracowanie przez grafika indywidualnego projektu i wytworzenie odpowiednich matryc). Istotne jest również to, że monety kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej ilości sztuk, co natychmiast potęguje na nie popyt. Nie oznacza to jednak, że z czasem ich wartość będzie sukcesywnie wzrastać! Powinno się mieć na uwadze, iż tak jak każdy przedmiot kolekcjonerski, monety takie są warte tyle, za ile zapragnie je nabyć potencjalny kupiec. Tymczasem srebrne monety bulionowe nie posiadają wymiaru numizmatycznego (ich wizerunek zmienia się niesłychanie rzadko i nie posiadają ustalonego rocznego nakładu), stąd ich wartość silnie powiązana jest z wartością rynkową srebra.
Srebrne monety bulionowe – nie tylko o nominale 1 uncji trojańskiej
Srebro jest tanim metalem szlachetnym, dlatego tez monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie emitowane są w nominale niższym niż 1 uncja trojańska, a więc w systemie metrycznym 31,1 g. I pomimo, że próba srebra .999 i nominał 1 oz to generalnie standard dla tych monet, u resellerów dostaniemy również monety o wadze 2 oz, 10 oz, a nawet 0,5 kg. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez problemu zamówimy znane na każdym krańcu świata australijskie Kangury, południowoafrykańskie Krugerrandy czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niebanalnym nominale 1,5 euro.
Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]