Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Po więcej szczegółów o mass collect skieruj się tutaj.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest generalnie dość prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem jego ID. Takie działanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy albo standardowy przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek nieraz mających miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw wystawiających mniej niż sto faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi ING Bank Śląski i PM Bank) wypada rozważyć jego wdrożenie w firmie, również takiej, która miesięcznie obsługuje mniej niż stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące monitorowanie spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]