internetowy kantor, wymiana walut online

Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Aczkolwiek w szybko transformującej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet to niższe spready

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniej doby. Kolejnym i niezwykle istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, gdy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku) czy też w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie autonomię w dysponowaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających wygodę i ogromną autonomię w rozporządzaniu funduszami. Wykorzystują je również osoby uczące się lub pracujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Kontakt z nami:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]