Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

Sprawdź złoto sztabki na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Przetrzymywanie pieniędzy na lokacie czy po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest dziś tak zyskowne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał daje zysku spowodowały, że Polacy szukają sposobów, które pozwolą ich oszczędnościom zapewniać z czasem dodatkowy zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Czy sztabki złota to pewna inwestycja?

Na wstępie trzeba wyraźnie zaznaczyć, że lokata pieniędzy w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie opiera się większym i mniejszym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a nawet destabilizacja polityczna i gospodarcza nierzadko podwyższa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres od razu można spostrzec, iż z biegiem lat ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu obecna na rynku utrzymuje się praktycznie bez zmian. Kiedyś służył on jako środek płatniczy, w tej chwili jest stosowany w elektronice, przemyśle chemicznym oraz medycynie, jak również – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego np. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD czy też kable USB) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, toteż zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w najbliższych dziesięcioleciach ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego nabycie?

Czytając o lokacie pieniędzy w złote sztaby większość inwestorów od razu oceni, iż to nie dla nich, przez ogromny koszt. Jednak złote sztabki są wytwarzane w różnorodnych wagach, wobec tego zasadniczo każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te niewielkie sztabki są wręcz znakomite jako prezent. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe nierzadko zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż warto zamawiać złoto w sztabkach o różnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry podzielone na równe kawałki.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]