Wyjątkowe walory okien drewnianych

Więcej w temacie okna drewniane producenci na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane zwykle wybierane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten naturalny materiał gwarantuje elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Nie tylko jednak piękno jest ważnym atutem tych elementów. Jakie są pozostałe powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy miłośnik przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają rozmaity wygląd, odcienie bądź rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości aranżacyjne i można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest też niezaprzeczalnie ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, może być zatem idealnym wyborem do wytwarzania rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Pozostałe ważne zalety okien drewnianych

Drewno stwarza wielkie możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć bardzo różny wygląd oraz styl. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując niepowtarzalne formy. Tylko drewno nadaje się do restaurowania zabytków, doskonale spisuje się również w domach osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie działa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dopisać to, że jest wiele znakomitych metod wydłużania żywotności okien drewnianych, jak również fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest dość prosta i nie szkodzi atmosferze. Zalety te powodują, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wykonywane z syntetycznych materiałów.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]