W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Potrzebujesz szalunków Kraków? Sprawdź abcszalunki.pl

Szalunki to to forma tymczasowa, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, zyskuje wymaganą formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zastygnie. Na ogół potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Cechują się jak widać bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także specjalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]