Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Potrzebujesz szalunków traconych? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Szalunki, nazywane także deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Z reguły stosuje się je podczas wylewania murów z betonu – wtenczas są one konieczne do tego, żeby nadać im odpowiedni kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Poza tym szalunki wykorzystuje się również w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia przygotowanie przestrzeni na drzwi, okna oraz bramy. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich surowców wytworzone są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z drewnianych desek czy też mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można wykorzystać powtórnie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większość inwestorów oraz wykonawców stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się ze sklejki, drewna bądź metalu, a także łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Z reguły jednakże korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję łączą belki, łączniki, głowice ze stali lub aluminium i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Podmioty na co dzień zajmujące się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wznieść pojedynczy obiekt i zespołów, które zwykle oferują odmienne usługi. Zakup wszelkich modułów potrzebnych do skonstruowania szalunku byłby całkowicie nieodpowiedzialny finansowo . Znacznie ekonomiczniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]