Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli chcesz zamówić sklejkę Peri, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Deski szalunkowe to najistotniejszy element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]