Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Zamów podpory Peri na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się wysoką jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]