Okna skrzynkowe znów popularne

Chcesz nabyć okna skrzynkowe drewniane? Sprawdź https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je można w starych gmachach, starych chałupach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej montowane są również w nowszych obiektach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko dzielone są na cztery elementów – te u góry, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i dawniej służyły do wentylowania wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – chociażby chatach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę i modrzew, lecz ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są bowiem o wiele bardziej wytrzymałe na działanie wilgoci, wiatru i skrajnych temperatur.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]