Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Kliknij tu jeśli interesuje Cię okna drewniane producenci

Okna drewniane przez lata były najchętniej stosowanym typem okien. Potem były wyparte przez te wykonane z plastiku, ale obecnie na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze wykonane i serwisowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć co najmniej tyle lat co okna plastikowe, zaś ich kupno kosztować będzie porównywalną kwotę. Oprócz tego w niektórych przypadkach ich zastosowanie okaże się konieczne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na jeden z nowszych typów. Kiedy zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. Aktualnie najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na wytrzymałość na deszcz i promienie UV, producenci okien coraz chętniej wybierają gatunki spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń czy teak. Te ostatnie są nieco droższe, lecz warto pamiętać, że wymagają mniej intensywnych napraw oraz łatwiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla wielu osób ich plusem będzie też to, że często wyglądają korzystniej niż modele zrobione z europejskich gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki wyrobów z PCV – będą od nich tańsze, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też wykorzystywane w czasie remontów wiekowych obiektów. Wykorzystanie innych surowców będzie wszak skutkować trudnościami w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się również dużymi grzywnami.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]