O czym pamiętać wybierając projekty domów z bali?

Sprawdź, gdzie kupić domy z bali Kraków, wejdź na domygoralskie.com

Domy z bali są zaliczane do najbardziej wiekowych typów budynków mieszkalnych. Najczęściej buduje się je z sosny lub jodły. Mimo że ich konstrukcja znana jest od stuleci, nadal znajdują rzesze zwolenników. Nie może to jednak dziwić – mają wszak sporo plusów, a te powodują, że grono ich mieszkańców wciąż rośnie. Mogą mieć wszystkie formy, budowane są z przyjaznych dla przyrody materiałów, świetnie wyglądają i – co najważniejsze – są naprawdę wygodne. Warto wspomnieć również o tym, iż budowa domu tego rodzaju jest znacznie szybsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mogą cieszyć się też sprzyjającym mikroklimatem, który pozytywnie rzutuje na przykład na układ oddechowy.

Projekty domów z bali – jakie najpopularniejsze?

Część z nas sądzi, że projekty domów z bali zawsze nawiązują do historycznej zabudowy. Rzeczywiście nierzadko tak bywa, jednak warto podkreślić, iż domy z bali potrafią również mieć inne formy. Dziś spotyka się też innowacyjne projekty domów z bali, a te nie przywodzą na myśl budynków rustykalnych. Domy z bali mogą też posiadać elewację, co powoduje, że łatwiejsze okazuje się urządzenie wnętrza – zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu płyty regipsowe.

Projekty domów z bali – gdzie zamówić?

Jak łatwo się domyślić, zaprojektowanie domu z bali jest znacznie bardziej skomplikowane niż betonowego. Dlatego wybierając ten typ budynku, warto dowiedzieć się, jakie projekty zrealizował już wcześniej dany projektant. Koniecznie sprawdźmy też, czy jego twórczość nam się spodoba. Istotne okazuje się poza tym to, której ekipie powierzymy budowę domu. Rzecz jasna powinniśmy wybierać te doświadczone w tego typu inwestycjach. Trafionym rozwiązaniem będzie też z pewnością znalezienie ekipy, w której współpracują ze sobą dobry architekt i doświadczeni rzemieślnicy – wówczas dom na pewno będzie wybudowany prędko i bez zbędnych komplikacji.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]