Jakie zalety posiada stolarka okienna

Szczelne okna to podstawa każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przerasta okna plastikowe. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – zainwestuj w znakomite parametry techniczne

Nowoczesne okna drewniane wyglądają niezwykle stylowo, a dodatkowo mają też świetne parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim wskaźnikiem przenikania ciepła, co zdecydowanie obniża koszty ogrzewania nieruchomości. Takie okna bardzo dobrze wygłuszają wszelkie hałasy z zewnątrz, a także nadają się do zamontowania w przypadku dużych oszkleń. Spotykają się także z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystko – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek zarysowań można ją samodzielnie naprawić. Producenci wyliczają, że dobrze wykonane okna mogą przetrwać w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – okna z szybami przeciwsłonecznymi lub przeciwpożarowymi

Podmioty produkujące stolarkę drewnianą proponują obecnie bardzo szeroki wachlarz asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierane, a także wiele innych wersji, które służą wygodzie użytkowników. Dodatkowo można także zdecydować się na wstawienie konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych oraz refleksyjnych, które pomagają zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. sosnę, modrzew lub gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać modele ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana świetnie oddaje także charakter wiekowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.